İSTANBUL CHALLENGER ÖDÜLLERİ

AKBANK PRIVATE BANKING - TED OPEN'A BÜYÜK ONUR

72. yılını geride bırakan Türkiye'nin en eski ve sürekli uluslararası spor etkinliği İstanbul Challenger (eski adıyla TED Open), 2003 yılında Akbank Private Banking sponsorluğunda dünya üzerinde 44 ülkede yapılan 129 Challenger turnuva arasında “Dünya Birinciliğini” elde etti..

ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) ve ATP (Profesyonel Tenisçiler Birliği) gözlemcileri, hakemleri ve oyuncuların değerlendirmesiyle varılan bu karar TED Kulübü’ne bildirilmiş ve kulübün dünya tenisine katkısı övülerek teşekkür edilmiştir. 

Gözlemcilerin, hakemlerin, sporcuların değerlendirmeleri sonucunda oluşan listede TED Kulübü, 2001 yılında 11. ve 2002 yılında da 5. sırayı almıştı. Akbank Private Banking'in ana sponsorluğu üstlendiği tarihten itibaren geçen üç turnuva boyunca başarı grafiği devamlı yükselmiş ve bu mükemmel işbirliği sonunda dünya birinciliği elde edildi.

TED Kulübü olarak, turnuvamızın bu onuru yaşamasındaki katkılarından dolayı başta dönemin ana sponsoru Akbank Private Banking ve konaklama oteli olan Mövenpick Hotel Istanbul olmak üzere Travel Club International, Erikli Doğal Kaynak Suları, Türkiye Hastanesi, NTV, Alem Fm, Buzzer Energy Drink, RGS Secuirity ve TESYEV'den oluşan sponsorlarımıza şükranlarını sunar, bizi destekleyen herkese ve spor kamuoyuna teşekkür ederiz.

ATP ve ITF'in gönderdiği mektubun tercümesi: